Gratulacje dla naszych uczniów 🙂

Składamy serdeczne gratulacje naszej uczennicy klasy VIb – Helenie Sacharuk wybitnych osiągnięć artystycznych 👏👏👏
Uczennica otrzymała z rąk Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej Pana Michała Litwiniuka Stypendium Artystyczne.
Helena zarówno w grafice komputerowej, jak i filmie animowanym otrzymała liczne nagrody. Jej filmy w 2022 roku zostały nagrodzone m. in. na 10. Ogólnopolskim Festiwalu Animacji O!PLA, w kategorii Teraz Młodzi Twórcy Mają głos, gdzie za animację ”Przyjaciel” otrzymała Złoty Tobołek Koziołka Matołka. Film ten został również nagrodzony wyróżnieniem na IX Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci Oko Kalejdoskopu.
Helena otrzymała II miejsce na Festiwalu Filmowym Niebieska Kropka w konkursie na krótki film pt.”… za 10 lat”. Festiwal organizowany jest przez Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Stowarzyszenie Edukacji Filmowej.
W 2022 roku II miejsce otrzymał również film stworzony przez Helenę na konkurs „REKREACJE”. Konkurs organizowany był przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu.
Helena przez dwa lata brała udział w warsztatach polsko – indyjskich, na których współpracowała przy tworzeniu takich filmów jak „Magic House” i „Stickmation”. Animacje zostały kilkukrotnie nagrodzone m.in. na festiwalach w Grecji, Gruzji, Hiszpanii i Chorwacji.
Pierwsze nagrody pojawiły się również w roku 2023. Helena w 7 Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Spójrz okiem artysty – Joan Miró” otrzymała jedną z nagród równorzędnych w kategorii grafiki i fotografii.
Helenko, gratulujemy! 👏👏👏 Rozwijaj się jak najpiękniej potrafisz! ❤️

 

 

Inne aktualności Szkoły Podstawowej