Miejskie obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowe

1 września 1939 roku był zupełnie inny, niż poprzednie… Zamiast śpiewu ptaków, dźwięku szkolnego dzwonka, gwaru podekscytowanej i radosnej młodzieży czy choć błogiej ciszy, Polacy usłyszeli złowieszcze komunikaty, świsty kul i bomb. Dokładnie 82 lat temu wybuchła II Wojna Światowa. Wraz z nią, raz na zawsze zmieniła się codzienność tysięcy niewinnych ludzi. Wszechobecne okrucieństwo, pogarda względem drugiego człowieka, bestialskie i zwierzęce postawy owładnęły globem. Sama myśl o tym okresie napawa nas strachem i wywołuje przeszywający ból. A z drugiej strony pozwala z pokorą i wdzięcznością unieść oczy ku niebu, dziękując za fakt, iż żyjemy w czasach pokoju. To niewyobrażalny dar, który jesteśmy zobowiązani docenić. Szczególnie w tym ważnym dniu, pamiętając o tych, którzy polegli w obronie ojczyzny. Dlatego też reprezentacja naszej szkoły chcąc oddać cześć poległym bohaterom wzięła udział w miejskich obchodach, które rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Anny, po czym zebrani przemaszerowali na Plac Wolności, gdzie nastąpiło złożenie kwiatów. Opiekę nad młodzieżą sprawowały: pani dyrektor Bożena Szyc, wicedyrektor Agata Doluk oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego – Joanna Lewczuk.

Inne aktualności Szkoły Podstawowej