Aktualności

Zajęcia dodatkowe

Bajkowy świat
„Bajkowy świat” to wspaniała podróż do świata pięknych i mądrych bajek. Bajki uczą, bawią, wychowują, pomagają rozwiązać te mniejsze i większe problemy dzieci oraz umilają czas spędzony w przedszkolu.
Informatyka z elementami kodowania
W roku przedszkolnym 2022/2023 dzieci ze Społecznego Przedszkola poznają świat kodowania i szyfrowania. Kodowanie wprowadzi dzieci w świat programowania, nauczy rozpoznawania problemów, udoskonali zdolność rozróżniania i posługiwania się pojęciami: koloru, kształtu, wielkości i grubości. Rozwinie przy tym spostrzegawczość wzrokową, orientację w przestrzeni, logiczne myślenie, umiejętność dedukcji, wnioskowania, segregowania i klasyfikowania.
Mały Matematyk
Zajęcia stwarzają warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju osobowości wspierając dziecko w rozwoju uzdolnień. Kształtują wyobraźnię, odporność emocjonalną, stymulując dziecięcą aktywność poprzez stosowanie różnorodnych ćwiczeń i zabaw prowadzących do nabycia umiejętności matematycznych.
Trening Umiejętności Społecznych i Emocjonalnych przez zabawę
TUSiE jest to zabawowa forma pracy z grupą ukierunkowana na uczenie się przez przedszkolaków produktywnych strategii działania społecznego. Zabawa z grupą wspiera umiejętność słuchania, reagowania na wypowiedzi innych, zadawania pytań, umiejętności prospołeczne takie jak nawiązywanie kontaktu wzrokowego, kreowanie i utrzymywanie granic, wspieranie empatii, radzenie sobie w trudnych sytuacjach poprzez naukę asertywności, umiejętności proszenia o pomoc. TUSiE wspomaga sferę emocjonalną, gdzie dzieci uczą się rozpoznawania, nazywania, stopniowania emocji jak też budowania własnej tożsamości poprzez odkrywanie swoich cech oraz mocnych i słabszych stron.
Basen
Dzieci z najstarszej grupy Społecznego Przedszkola nabywają i doskonalą umiejętności pływackie podczas cotygodniowych zajęć odbywających się na krytej pływalni I Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej pod okiem Pana Antoniego Toczka.
Gimnastyka Paluszków
Rozwojowe gry i zabawy, rymowanki i ćwiczenia, służące poprawie zdolności motorycznych i pisania odręcznego. Poprzez zabawę rozwijamy siłę i giętkość palców, rąk i ramion, koordynację wzrokowo-ruchową i sprawność manualną. Pomagamy dzieciom zbudować solidne podstawy konieczne do nauki szybkiego, płynnego i czytelnego pisania.
Mały Artysta
Zajęcia rozwijają wyobraźnię, twórczą aktywność, kreatywność oraz ekspresję plastyczną dziecka. Stwarzają warunki do posługiwania się wzbogaconymi technikami plastycznymi oraz niekonwencjonalnymi materiałami jako środkiem wyrazu. Dziecko poznaje różne rozwiązania dotyczące tego samego tematu, uczy się umiejętnego operowania narzędziami i materiałem. Każdy może zostać artystą i poczuć radość tworzenia!
Mały Badacz
Zabawy, w czasie których wykonywane są proste doświadczenia, które dostarczają dziecku niezliczonej ilości nowych przeżyć związanych z odkrywaniem właściwości rzeczy i zjawisk.
Rytmika Małego Smyka
Zajęcia rytmiczno-muzyczne wpływające na zdolności muzyczne dzieci. Rytmika w przedszkolu sprawia, że dzieci nabywają umiejętności grania na prostych instrumentach muzycznych, poprawiają pamięć wzrokową i słuchową oraz mają kontakt z muzyką na żywo.

O przedszkolu

Społeczne Przedszkole w Białej Podlaskiej jest placówką niepubliczną prowadzoną przez Podlaskie Stowarzyszenie „Dobra Szkoła” od 2013 roku.

Największym atutem naszego przedszkola jest ciepła i rodzinna atmosfera, dzięki której nawet najbardziej wrażliwe dzieci mogą poczuć się bezpiecznie. Wykwalifikowana i profesjonalna kadra pedagogiczna dba nie tylko o czysto edukacyjną sferę rozwoju dziecka, ale przede wszystkim o równie istotną płaszczyznę emocjonalną, moralną, społeczną.

W naszym przedszkolu przywiązujemy niezwykle istotną wagę do wszechstronnego rozwoju dziecka.  Nie brak tu miejsca na odkrywanie oraz rozwijanie talentów wśród wychowanków. Dzięki licznym zajęciom dodatkowym, każdy z przedszkolaków może odkryć dziedzinę, która będzie odpowiadała jego zainteresowaniom.

Dysponujemy nowoczesnymi, przestronnymi oraz profesjonalnie i kompleksowo wyposażonymi salami, w których dzieci mogą mile i kreatywnie spędzać czas. Każda z sal została wyposażona w sprzęt audiowizualny, tablice multimedialne oraz stały dostęp do sieci internetowej. Dysponujemy kreatywnymi pomocami edukacyjnymi oraz zabawkami posiadającymi atesty i licencje. W ogrodzie szkolnym znajduje się plac zabaw, który jest nieustannie modernizowany oraz rozbudowywany.

W codziennych działaniach opiekuńczo-wychowawczych nie zapominamy o wartościach chrześcijańskich, które przyświecają naszej pracy oraz stanowią fundamenty silnej osobowości małego człowieka.

Kadra

mgr Bożena Szyc

Dyrektor Społecznego Przedszkola

mgr Beata Wawryniuk

logopeda, terapeuta integracji sensorycznej

mgr Marta Juzwuk

logopeda

Beata Artyszuk

pomoc kuchenna

Katarzyna Pawlak

pomoc kuchenna

Grupa „Pszczółki” 3-latki

mgr Małgorzata Kłoczewska

nauczyciel wychowania przedszkolnego

mgr Marta Kożuchowska

nauczyciel wychowania przedszkolnego

Małgorzata Błędowska

pomoc przedszkolna

Grupa „Motylki” 4-latki

mgr Anna Chwedczuk

nauczyciel wychowania przedszkolnego

mgr Małgorzata Jakubiak

nauczyciel wychowania przedszkolnego

Iwona Wawryniuk

pomoc przedszkolna

Grupa „Jeżyki” 5-latki

mgr Marta Bebkiewicz

nauczyciel wychowania przedszkolnego

mgr Magdalena Giez

nauczyciel wychowania przedszkolnego

Małgorzata Stelmaszuk

pomoc przedszkolna

Grupa „Niedźwiadki” 5-latki

mgr Marta Lewczuk

nauczyciel wychowania przedszkolnego

mgr Paulina Sobechowicz

nauczyciel wychowania przedszkolnego

Anna Osypiuk

pomoc przedszkolna

Grupa „Sówki” 6-latki

mgr Agata Okulus

nauczyciel wychowania przedszkolnego

mgr Jowita Parysz

nauczyciel wychowania przedszkolnego

Anna Brodacka

pomoc przedszkolna