Zwiedzanie Prywatnego Muzeum Wsi Podlaskiej w Studziance

Dnia 20 października uczniowie klasy IIIa pod opieką wychowawczyni oraz rodziców zwiedzili Prywatne Muzeum Wsi Podlaskiej w Studziance. Podziwialiśmy wiele eksponatów. Pan Mieczysław pokazał nam jak działały poszczególne sprzęty i do czego służyły. Wskazywał prawdziwe perełki. Jedną z nich jest ponad stuletnia lodówka. Oglądaliśmy oryginalne buty tzw. sapogi i urządzenia do zdejmowania butów. Podziwialiśmy dawne wyroby wykonane na krosnach. W muzeum znajdują się przedmioty z gospodarstwa domowego. Uwagę naszą zwróciły drewniane i wiklinowe naczynia do przechowywania mieszkanie i wędlin. Wśród eksponatów można odnaleźć liczne militaria. Dzisiejsza wizyta w muzeum była żywą lekcją historii. Po zwiedzeniu muzeum czekały na nas gorące kiełbaski z ogniska oraz pyszne pączki przygotowane przez właścicieli. Po posiłku dzieci korzystały z różnych atrakcji, które znajdowały się na terenie muzeum m.in. zjazd tyrolką, strzelanie z łuku.

 

 

Inne aktualności Szkoły Podstawowej