Wycieczka klas I-III do Lublina

Dnia 27 maja uczniowie klas I – III mieli okazję bliżej poznać Lublin. Wycieczka została zorganizowana z dofinansowania w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Program wycieczki obejmował mnóstwo atrakcji.

Pierwszym punktem programu był spacer z przewodnikiem, podczas którego przewodnik powiedział nam dużo ciekawych historii oraz legend związanych z tym miastem. Na wzgórzu weszliśmy na dziedziniec zamkowy zobaczyć z zewnątrz najstarszy zabytek miasta – donżon oraz najważniejszy – Kaplicę Trójcy Świętej. Następnie poszliśmy na Stare Miasto tam obejrzeliśmy historyczny zespół architektoniczno-urbanistyczny Lublina, który jest dobrze wyeksponowany w przestrzeni śródmieścia. W obrębie Starego Miasta zwiedziliśmy też ważne obiekty architektury sakralnej. Zespół Klasztorny oo. Dominikanów jeden z najstarszych zabytków Lublina, który składa się z kościoła pw. Św. Stanisława. Na koniec przewodnik zaprowadził nas do Archikatedry. Ujrzeliśmy wiele cennych dzieł sztuki sakralnej, które zrobiły na nas ogromne wrażenie. Weszliśmy do Kaplicy Akustycznej gdzie stojąc po przeciwnych rogach można było porozmawiać ze sobą szeptem. Nie ominęliśmy skarbca, w których również nie brakuje cennych dzieł sztuki. Gdy skończyliśmy zwiedzanie udaliśmy się na obiad do „Pensjonatu pod Gwiazdami”. Po obiedzie pojechaliśmy do Motylarni nad Zalewem Zemborzyckim. Tam podziwialiśmy wyjątkowe okazy motyli. Uczniowie mogli posłuchać jak wygląda ich życie. Zobaczyliśmy kokony, gąsienice i piękne motyle różnych rozmiarów i kolorów. Następnie odbyły się warsztaty, podczas których dzieci ozdobiły szklany świecznik. Ostatnim punktem programu był park trampolin Mania Skakania, w którym znajdowała się sala zabaw oraz mini park linowy.

Uczniowie spędzili tam bardzo aktywnie czas pod okiem instruktorów. Po wyczerpującej zabawie wróciliśmy do domu.

 

 

Inne aktualności Szkoły Podstawowej